Prezentacja Komputera HP Compaq dx2450 (INCOMPLETE)

HP Compaq dx2450 (INCOMPLETE)

Cóż to za wspaniały sprzęt stoi pod moim biurkiem? Z którym mam przyjemność pracować na co dzień, sprzęt tak zepsuty, że sam Szatan zakrył się wstydem, spróbujemy przyjrzeć się mu z bliska, ale ostrzegam, że w środku siedzi prawdziwy potwór!

1. HP Compaq dx2450 – Wstęp

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że cenie sobie produkty HP, szczególnie drukarki, problemem jest natomiast jednostka, która nie spełnia już się w pracy z podstawowymi programami jak przeglądarka internetowa czy procesory tekstu, a na takim sprzęcie aktualnie pracuję i korzystam, praca jest możliwa kosztem wygody i wydajności.

Mówi się, że książki nie ocenia się po okładce, tutaj lepiej nie zaglądać do środka, może nas coś spotkać, „coś” jest w środku! Komputer pochodzi za czasów Windowsa Visty, przeznaczony do pracy biurowej, płyta główna z podstawką AM2, prawdopodobnie wytwórcą był ASUS, posiada wgrane oprogramowanie HP, sam nie jestem w stanie jej dokładnie określić, nie posiada za dużych możliwości, budżetowa do prac biurowych na 2 – 3 lata.

Jednostka centralna

 • Procesor:

  AMD Athlon 64 X2 4450e 2.30 GHz, HT 1000 MHz, L2 1 MB

 • Płyta główna:

  M2N68-LA (Narra3-GL8E)

  NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430, 2000 MT/s (HT 1000 MHz)

 • Zasilacz impulsowy:

  MODECOM FEEL II – 350ATX 350W

 • Karta graficzna:

  XFX GeForce 7300 GS 256 MB DDR2 SDRAM,GPU 552 MHz, 64 Bit

 • Pamięć operacyjna (RAM):

  2x GOOD RAM GR800D264L6/2GDC

  1x GOOD RAM GR800D264L6/1G

  3 GB, 800 MHz, CL6, Single Channel

 • Dysk twardy (systemowy):

  Western Digital Caviar WD400BD 40 GB, 7200 rpm, 2 MB, SATA II

 • Napęd optyczny:

  Samsung TS-H653Q SATA, DVD Write

 • Karta sieciowa (Wi-Fi):

  TP-LINK LT-WN551G 54 Mbps, IEEE 802.11g/b

 • System operacyjny:

  Microsoft Windows 8.1

Tworząc zestawienie jednostki centralnej, natrafiłem na wiele nieprawidłowości, musiałem posłużyć się wieloma programami do diagnostyki, by stwierdzić faktyczność posiadanej technologii, nie widzę tylko potrzeby, by opisywać to, czym jest ten komputer.

Krótko pisząc, zasilacz, czyli najważniejsza część komputera, nie posiada żadnych „poważnych” zabezpieczeń czy certyfikatów potwierdzających stabilność, nie jest przeznaczony do poważnej jednostki, choć w tym przypadku złego o nim nie powiem, ma na utrzymaniu mało „Energo – zasobożerną” jednostkę bez OC, więc się sprawdza, odradzam w przypadku poważnego zakupu tego typu zasilaczy! Na plus dodam, że posiada regulacje wentylatora, co skutkuje ciszą, procesor posiada tylko 1 MB pamięci L2, to wystarczy, by go skreślić, zdziwił mnie bardzo dysk twardy, nie sądziłem, że to interfejs SATA II, płyta posiada pierwszą generację, do tego kontroler SATA pracuje tylko w trybie emulacji IDE, nie zmienia to faktu, że ten dysk męczy się swoim istnieniem, na koniec największy potworek, czyli GeForce 7300 GS, swoich czasach istnienia pewnie się ukrywał przed tubylcami z widłami wykrzykującymi „Potwór”!

CPU-Z
Widzimy dynamicznie zmieniający się mnożnik w celu oszczędności energii elektrycznej, jak wiemy, energia jest ważna ludzkości, zasila infrastrukturę, leczy psychopatów itp…
GPU-Z
„Potwór”!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *